دانلود پژوهش: دانلود پروژه رشته مکانیک در مورد خواص و كاربردهايPVC – قسمت اول

Byf1

دانلود پژوهش: دانلود پروژه رشته مکانیک در مورد خواص و كاربردهايPVC – قسمت اول

نکته مهم : برای بهره گیری از متن کامل پژوهش یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و پژوهش دانشگاهی در رشته های مختلف می باشد که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

هر چند كه وينيل كلر يد گازي با نقطه جوش 1400 می باشد، اما در سال هاي 40 تا cْ 60 فشار اضافي آن در ظروف آيينه‌ي شده مشكلي ايجاد نمي كند. با وجود اين هنگام كار وريك سيستم ثبت بايد به وقت اقدام كرد. توليد تجاري پلي وينيل كريه (PVC) و كد پليمرهاي آن بازنگري شده و مهم عمده‌ي رزين هاي PVC حدود 20%) در ايالات متحده‌ي آمريكا با روش پليمر رمي تعليفي، حدود 20% با روش هاي امولسيوني و تنها مقدار كمي از پليمرهاي ويژه در محلول ساخته مي شوند.

اندازه‌ي امولسيوني و تنها مقدار كمي از پليمرهاي ويژه در محلول ساخته مي شوند.

اندازه‌ي ذرات رزين هاي تعليقي در مقايسه با نوع امولسيوني بزرگتر می باشد (50 تا 500 ميگروي در مقياسه با D.1 تا 1.D ميكروي) و معمولا به گونه اي طراحي مي گردد تا سطحي متخلخل و كنگره اي داشته باشند در نتيجه ميزان جذب نرم كننده بر روي آنها براي تشكيل مخلوط هاي خشك در عمليات متفاوت روزي راني و نورد كاري افزايش مي يابد يا برعكس ذرات رزين امولسيون معمولا كره هاي سختي هستند كه سطح آنها دست كم داراي قسمتي از امولسيون كننده‌ي موجود و در فرآيند پليمر شدي می باشد. چنين رزين ها يي را مي توان در نرم كننده ها پخش كرد و شل هاي پلاستيكي يا خميرهايي بدست آوردة سپس با گرم كردن آنها تركيب رزين – نرم كننده حالت ژل پيدا كرده و شرايط نهايي خود را به دست مي آورد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

PVC در منوم خود حل نمي گردد و لذا در پليمر شدن تعليقي يا توده اي، PVC به محض تشكيل رسوب مي كند و از اين جهت شبيه آكريلونيتريل می باشد هر چند پليمر شدن امولسيوني وينيل كلريه، بسياري از ويژگي هاي سيستم هاي امولسيوني را مانند آغاز گر انحلال پذير در آب، تشكيل شيرابه پليمر) داراست اما در ب رخي از جنبه هاي مهم از لحاظ نظري و از لحاظ آن چیز که كه در سيستم هاي امولسيوني ضمن پليمر انحلال پذير در منوم نظاره مي گردد با آن تفاوت دارد. به هر حال حضور پليمر رسوب شده در سيستم هاي توده اي ( يا تعليقي) و امولسيون، موجب افزايش سرعت پليمر شدن مندم باقيمانده مي گردد و احتمالاً به اين علت می باشد كه راديكال ها در سطح جامد به وام افتاده و در نتيجه از بعضي واكنش هاي پاياني معمولي دور مي مانند همچنين انتقال زنجير به منوم به ميزان نسبتاً زيادي رخ مي دهد يا در نتيجه بر خلاف آستيري و قديل متاكريلات، وزن ملكولي،بيشتر تحت تأثير غلظت منومر می باشد تا تغيير غلظت كاتاليزور استيرن و متيل متاكلريلات بيشتر از سينتيك پليمر شدن راديكالي پيروي مي كنند، اعتقاد بر اين می باشد كه انتقال به منموگروه انتهاي سير نشده اي ايجاد مي كند كه در اثر فعالسازي اكليلي كلر موجب بروز بعضي ناپايداريهاي گرمايي در PVC مي گردد. ( شكل ص 222)

كلريد نوع سوم كه از شاخه اي شدن زنجير اصلي ناشي مي گردد نيز ممكن می باشد به بروز ناپايداري گرمايي كمك كند. در اين حالت با حذف پي در پي HCL، سيستم وي انتهاي مزرودچ ايجاد مي گردد و هنگامي كه توان پيوندهاي دوگانه به هفت برسد علائم تخريب PVC ظاهر مي گردد تا به صورت رنگهاي زرد- قهوه اي- سياه بروز مي كند. روشن می باشد كه كلريدها ( يا هيدروژنهاي اكيلي نوع سوم، نقاطي براي آغاز حذف گرماي Hcl هستند و اگر در نظر بگيريم كه تعداد زيادي ساختار معمولي سر به دم در PVC هست آنگاه حذف هر Hd يك سيستم اكيلي ديگر ايجاد مي كند. سيستم هاي پايدار كننده‌ي بسياري براي مبارزه با تخريب PVC وجود دارند كه پر مصرف ترين آنها صابون هاي فلزي سنگين ( مانند بارم و كادميم اكتوئات) و نمك هاي سرب يا تركيبات قلع به ويژه‌ دي اكليل قلع داراي اتصالات SnS ( ماند (BuSn[SCHCOCH هستند. اين تركيبات قلع از نوع اعلا بوده و بيشترين موارد مصرف خود را در PVC سخت ( بدون نرم كننده) يافته اند در PVC سخت شامل تخريب بسيار حاد می باشد پليمر شدن تعليقي وينيل كلريد

به يك بطري نوشابه يك چاركي 200nl آب مقطر هوازدايي شده ، 0.3 گرم قديل سلولز به عنوان عامل معلق ساز و 0.3 گرم لاروفيل پركسيد اضافه كنيد. اين مواد را منجمد كروه و با نيتروژن بروييد. وينيل كلريد مايع به مقدار اضافي ( حدود 105 گرم) را از درون استوانه‌ي حاوي پتاسيم هيدروكسيد كه تأثیر تغيير كننده دارد، بگذرانيد و درون استوانه درجي كه با يخ خشك خنك شده و در چگالنده يخ خشك قرار دارد، جمع آوري كنيد همه در 115 ml از آن را جمع آوري كرده و به محتواي بطري كه به دماي اتفاق رسيده می باشد، بيفزاييد هنگامي كه مقدار اضافي وينيل كلريد تقطير گردید (100گرم از آن در ظرف باقي ماند) در بطري را باورپوش سوراخدار فولادي، درپوش غشايي نئوپري و لايه‌ي وردني نازك پلي اتيلن آيتيه‌ي كنيد محتواي بطري را در 50cc به مدت 24 ساعت به هم بزنيد احتياط :‌در اين دما بطري كه داراي فشار 80-90p.si می باشد، بايد از حفاظ خوبي برخوردار باشد). پس از خنك شدن بطري، با تعبيه يك سوراخ در غشاي لاستيكي درپوش به كمك سوزير تزريقات، فشار باقيمانده را آزاد سازيد. ذرات درشت پلي ويتيل كلريد را روي صافي جمع كنيد و در يك مخلوط كن با شسته و در دماي cc 50 در خلأ خشك كنيد. با اين روش بايد 80 گرم پليمر با گرانروي دروني حدود 1.0 (0.5 گرم در 100 ml سيكل مگزاندن، 30cc به دست آوريد.

پليمر شمش امولسيني وينيل كلريد

يك بطري نوشابه كوچك ( با گنجايش حدود 220 ml) را با فشار نيتروژن پاكسازي كرده و در آن 0.25 گرم پتاسييم پرسولفات و 85 ml محلول آبي 0.5 درصد يك شوينده آنيوني مانند سديم لاريل سولفات ( مانند دوپونل (C بريزيد محلول آبي را با بهره گیری از آب هوازدايي شده تهيه كنيد. ( براي هوازدايي آب) در آن نيتروژن وارد كنيد يا آن را بجوشانيد و در فضاي نيتروژن يا كربن دي اكسيد يعني ا فزايش يخ خشك خنك كنيد). با حفظ فضاي نيتروژن، محتويات بطري در يخ خشك منجمد مي گردد و مانند آزمايش قبل 27 تا 29 گرم وينيل كلريد مايع به محتويات بطري بيفزاييد اجازه دهيد منومر تبخير گردد آنجا كه تنها 25 گرم از آن در بطري باقي بماند يا سپس در بطري را بوسيله‌ي درپوش غشايي تئوپري و درپوش تاجي سوراخدار آببندي كنيد. اگر مانند اين مورد نمي خواهيد چيز ديگري به بطري اضافه كنيد، توصيه‌ مي گردد يك فيلم نازك پلي اتيلن را در زير درپوش قرار دهيد تا از ورود هرگونه آلودگي به سيستم جلوگيري گردد.

بطري را در دماي 50cc به مدت 5 تا 7 ساعت بچرخانيد يا هم بزنيد يا در نتيجه ؟؟ و آبي رنگ بدست مي آيد پس از خنك كردن و خارج كردن گازي كه مي تواند تنها مقدار كمي از منومر باقيمانده باشد با ا فزودن 50ml محلول غليظ سديم كلريد، امولسيون را لخته كنيد. پليمر را صاف كنيد و در بار با آب و يكبار با متانول بشوييد و بعد در دماي 50cc در خلا خشك كنيد ميزان تبديل منومر 90% يا بيشتر بوده و گرانروي دروني پليمر ( درسيكلوهگزاندي، 0.5 گرم پليمر به ازاي 100ml حلال 30cc) حدود 0.9 1.0 می باشد علاوه بر لخته اي شدن كه هنگام صاف كروي مشكلاتي به همراه وارد شيرابه را ميتوانيد آنقدر تبخير كنيد تا كاملاً خشك گردد و به همان صورت بهره گیری كنيد. اين اقدام باروش تجارتي معمول كه همانا خشك كرون افشانه اي شيرابه هاي PVC می باشد، مطابقت وارده در اين حالت عامل امولسيون ساز، روي سطح وزات ريز مجزا هست. حضور صابون موجب پايداري گرمايي كمتر و خواص الكتريكي ضعيفتر PVC امولسيوني، در مقايسه با PVC تعليقي مي گردد.

معرف وفااكلا تأثير انواع عوامل فعال سازي بر پليمر شدن امولسيون ويتيل كلريد را مطالعه و بررسي كردن آنها سرعت پليمر شدت تبديل و خواص پليمر را به ساختار امولسيون ساز ارتباط فراونده امولسيدي سازي كه وريتال اخير مورد بهره گیری قرار گرفت عموماً مؤثرترين نوع آن می باشد، بيش از نيمي از توليد PVC، براي ايجاد انعطاف پذيري، در تركيب با نرم كننده ها مصرف مي گردد. بسته به نوع و مقدار نرم كننده‌ي به كار رفته، كارايي هاي مكانيكي متعددي حاصل مي گردد. نرم كننده هاي معمولا نوعي پلي استرقسمت مهمي از علوم و تكنولوژي پليمر را تشكيل مي دهند. تهيه ورقه PVC انعطاف پذير و شفاف

صد گرم PVC معمولي چند منظوره با وزن ملكولي بالا از درون ظرف اختلاط مناسبي بريزيد چهل و پنج گرم دي اكتيل فتالات، 5 گرم روغن سوياي اپوكسيد شده مانند ترونكلس 2-E54 گرم پايدار كننده‌ي باريم تعميم مانند مارك ll از شركت شيميايي آرگوس) را به زرين بيفزاييد، اين مواد را تا آنجا كه از نظر چسبندگي مانند ماسه خيس خورده شوند، به هم بزنيد و مخلوط كنيد. اين تركيب را روي آسياب دو غلتكي ويژه‌ي كار با پلاستيك ها با ابعاد غلتك 16inx12in بريزيد. دماي غلتك ها بايد 35 of وفاصله‌ي بين آنها 0.03 in باشد. تركيب را به مدت 5 دقيقه و در حالت روان مخلوط كرده و سپس به صورت ورقه از دستگاه خارج كنيد و بگذاريد تا سرد گردد ورقه هاي تجاري PVC با بهره گیری از PVC چند منظوره و بوسيله‌ي غلتك رانهايي چهار تايي و روزي ران هاي ويژه‌ي كار با پلاستيكها تهيه مي شوند.

روزي ران هاي ويژه‌ي كار با پلاستيكها تهيه مي شوند.

پيرايش هاي معيني كه بر روي كوپلمرهاي PVC صورت گرفته می باشد، در مقايسه با مهمترين پيرايش هاي صورت گرفته بر روي وينيل استات از اهميت تجاري بيشتري برخوردار می باشد مزيت كوپلمرهاي PVC در مقايسه با جور- پليمرهاي آن، كارايي فوق العاده در زمينه‌ي كابردهاي ويژه اي مانند ساخت كفپوش و صفحه هاي گرامافون می باشد.

تهيه پلي ويتيل كلريد تيلورپذير

يك بالن يادي زرين 2 ليتري چهار دهانه را به ؟؟، بازولتي يخ خشك، ورودي نيتروژن دماسنج قيمت چكاننده براي افزودن كاتاليزور معجزه كننده ظرف را با نتيروژن ، در حدود يك ساعت كاملاً پاكسازي كرده و در يخ خشك – متانول تا cْ 40- مروكينيه، پس از خارچ كروي باز دارنده‌ي فنول از منومر وينيل كلريد توسط تقطير با عبور از جاذب مناسب ( مانند دانه هاي (KON، 800 گرم از آن در واكنشگاه متراكم ( مايع) بكنيد. 20 گرم از محلول 50% تري بوتيل بوراي در هگزاي را طي 5 دقيقه اضافه كرده و سپس 1.5 گرم محلول 1% هيدروژن پروكسيد در متانول را در مدت 4 ساعت به صورت قطره قطره بيفزاييد ( توجه : اكليل بوراني به دقت جابجا كنيد زيرا در تماس با هوا آتش مي گيرد) بعد از گذشت 30 دقيقه ديگر 3 هيردوكسيدي در 50ml متانول را به مقصود غير فعال كروي كاتاليزور باقيمانده اضافه كنيد.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

صبر كنيد مخلوط تا دماي اتاق گرم گردد و وينيل كلريد واكنش نداده تقطير خارج گردد با افزودن متانول، تا آنجا كه جايگزين منومر مايع گردد پليمر را به حالت دوغاب نگهداريد سرانجام پليمر را صاف كردند آن را به كمك متانول جوشان در استخراج كننده و به مدت 6 ساعت استخراج كنيد؛ سپس آن را به مدت يك شب در فضاي نيتروژن در آوي خلأ در دماي cْ 60 خشك كنيد حدود 160 گرم محصول با گرانروي دروني حدود 1.4 در سيكلوهگزاندي 0.21 به ازاي 100ml در cْ 25 )‌بدست مي آيد.

بخشي از اين پليمر را به مدت يك شب در دماي اتاق، در 50 برابر وزني تتراهيدرو فوران به آهستگي به هم بزنيد. حلال شفاف را به طريق سرريز از بخش ژل مانندي كه اکثراً حاوي PVC تيلورپذير می باشد، جدا كنيد. پليمر تبلور ناپذير به خاطر انحلال پذيري در تتراهيدروفولرال جدا مي گردد و با پس از شستشوي كامل با متانول و خشك كردن، حلال را به روش قبل جدا كنيد با بهره گیری از محلول %30 و سيكلوهگزانوي، مي توانيد فيلم تهيه كنيد براي اين كار پليمر را در cْ 120 در حلال حل كنيد، بعد حلال را به مدت 6 ساعت در cْ 70 درآوي سبز به سيستم گردش هوا، تبخير كنيدگ پس از خشك كردن در cْ 120 و فشرا 1mnr و دستيابي به وزن ثابت، نظاره مي گردد و فيلمهاي حاصل با ضخامت هاي متفاوت، در پراش پرتوايكس داراي بلورينگي كاملاً متفاوتي هستند.

مي توان پايداري PVC سخت ( يعني بدون نرم كننده)، در برابر تغيير شامل در گرما را بهبود بخشيد؛ به اين ترتيب كه پليمر ر ابه شكل يكلر وار كرو ه 95% يا بيشتر واحدهاي منومر وينيل كلريد به واحدهاي 21lm وي كلرواتيلن – _CHClCHCl تبديل شوند. (اين پليمر تاكنون به جوهر پليمري با وزن ملكولي با پليمر نشده می باشد) محصول بدست آمده كه پلي ويتيل دي كلريد يا CPVC خوانده مي گردد، داراي دماي تبديل شيشه اي بيش از cْ 100 می باشد،‌در حالي كه PVC سخت پيرايش نشده داراي دماي شيشه اي cْ 75 می باشد. به نظر مي رسد كه CPVC در مقايسه با PVC از پايداري گرمايي بيشتري برخوردار می باشد.

About the author

f1 subscriber

You must be logged in to post a comment.